„Śpieszmy się kochać ludzi”

„Śpieszmy się kochać ludzi” – pod takim hasłem 11 grudnia odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o życiu
i twórczości ks. Jana Twardowskiego.  Konkurs jest jednym z szeregu zaplanowanych działań mających przygotować dzieci i młodzież do przyszłorocznych obchodów 10 rocznicy nadania imienia szkole.
Celem konkursu było m.in. rozbudzanie zainteresowania osobą i twórczym dorobkiem wybitnego Polaka i poety – patrona naszej szkoły, a także propagowanie wartości etycznych wypływających z poezji i prozy ks. Twardowskiego.
Konkurs adresowano do uczniów klas III – VIII. Przebiegał w dwu kategoriach wiekowych, miał formę ustną. Uczestnicy konkursu wykazali się dość dużą znajomością najważniejszych wydarzeń z życia księdza Jana. Zapamiętali również mniej znane fakty i ciekawostki dotyczące jego okresu dzieciństwa np. ulubionych przysmaków, zajęć, zabaw i gier.
     Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przygotowanie i udział w konkursie, szczególnie młodszym dzieciom, które licznie przystąpiły do ustnej rywalizacji. Gratulujemy zwycięzcom.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

W kategorii kl. III – V

I miejsce             Maksymilian Gawęcki