Kolędnicy Misyjni 2019

26 grudnia 2019 r. pięćdziesięcioro kolędników misyjnych pod opieką dorosłych opiekunów wyruszyło w różne regiony naszej parafii z radosnym przesłaniem o narodzinach Zbawiciela świata. To już 19 raz, gdy nasza parafia włączyła się w dzieło misyjnego kolędowania. Odwiedzając rodziny naszej wspólnoty parafialnej, kolędnicy dzielili się Dobrą Nowiną o przyjściu Syna Bożego na ziemię, wnosili radość do  odwiedzanych domów i  poprzez prezentowaną scenkę kolędniczą przybliżali trudną sytuację dzieci w krajach misyjnych i zachęcali do wspierania dzieła misyjnego Kościoła.
  W tym roku, po raz pierwszy, w misyjnym kolędowaniu wzięły udział dzieci przedszkolne i dzieci z klas młodszych. Było to możliwe, gdyż każda z ośmiu grup kolędowała pod opieką dorosłej osoby. Najmłodsi, choć zmęczeni, nie kryli radości z faktu bycia kolędnikiem.
  Zebrane w tym roku przez kolędników ofiary wesprą materialnie projekty misyjne w następujących krajach: Peru, Brazylia, Kamerun, Czad, Republika Środkowoafrykańska, Republika Konga, Kazachstan, gdzie pracują tarnowscy misjonarze. Zebrane pieniądze umożliwią zrealizowanie nowych projektów misyjnych  i kontynuacje już rozpoczętych. Projekty te związane są m. in. z budową szkół, kaplic, budynków katechetycznych i formacyjnych, prowadzeniem świetlicy i szpitala, budową studni głębinowych, elektryfikacją szkoły, formacją katechistów oraz animatorów i uczestników z ruchu  Yambote,  dożywianiem  dzieci, dofinansowaniem  nauki  dla  dzieci  i młodzieży z ubogich rodzin, dofinansowaniem opłat za internat dla dzieci głuchoniemych, organizacją centrum wsparcia dla rodzin z dziećmi z zespołem Downa.
  Serdecznie dziękuję paniom: Kindze Gawęckiej, Sylwii Gawlik, Anecie Rzepie, Agacie Serafin, Gabrieli Sowie, Dorocie Wach, Urszuli Wiśniowskiej, Paulinie Wojtas za pełnienie opieki nad powierzoną grupą kolędniczą. Wszystkim  rodzicom  dziękuję  za  pomoc  w  przygotowaniu  strojów kolędniczych i motywowanie dzieci do udziału w tym dziele. Przyjmującym  rodzinom dziękuję za otwartość, życzliwość, gościnność oraz  hojność na rzecz dzieła misyjnego.

PS

W przyszłym roku będziemy obchodzić 20 - lecie kolędowania misyjnego w naszej parafii.  Proszę wszystkich, którzy brali udział w minionych latach w misyjnym kolędowaniu, a dysponują zdjęciami o kontakt.

Opr. Marta Adamczyk