XIII Przegląd Piosenki Przedszkolnej – „Hu, hu , ha – nasza zima zła”

   W przedszkolu dzieci często mają okazję do wspólnego muzykowania, tańca i śpiewu, co pozwala rozwijać ich zdolności muzyczne i odkrywać talenty, a naszą rolą  natomiast jest ich dostrzeganie, wspieranie, a także prezentowanie umiejętności dzieci.
   W tym celu co roku  w naszym przedszkolu odbywa się Konkurs Piosenki Przedszkolnej. Tym razem tematyka zawodów wokalnych nawiązywała do trwającej pory roku i odbyła się pod hasłem „Hu, hu, ha – nasza zima zła” . Do konkurencji stanęło czworo przedszkolaków: Tymoteusz Kotarba(3l.), Jeremiasz Gawęcki(5l.), Aleksandra Cieśla(6l.), Zofia Sowa(6l.). Dzieci śpiewały utwory o tematyce zimowej wykorzystując wszystkie swoje predyspozycje i umiejętności, by ująć i zachwycić oceniające je jury. Wszystkim przybyłym gościom i widowni bardzo podobały się występy najmłodszych, którzy włożyli wiele wysiłku i starań w przygotowanie prezentacji muzycznych. W części końcowej wszyscy wykonawcy otrzymali drobne nagrody za wkład pracy i zaangażowanie podczas występów.

   Konkurs piosenki przedszkolnej, który odbył się 8 stycznia, jak co roku ma charakter eliminacji do  Gminnego Przeglądu Piosenki Przedszkolnej.
  Tak więc 24 stycznia laureaci etapu przedszkolnego: Zofia Sowa, Aleksandra Cieśla, Jeremiasz Gawęcki zagościli w sąsiednim przedszkolu w Gosprzydowej, które w tym roku pełniło rolę gospodarza przeglądu. Spotkanie rozpoczęło się od ciepłego powitania przez tamtejszego Pana Dyrektora  - Tadeusza Kowalczyka, który serdecznymi słowami i miłym uśmiechem zachęcił najmłodszych do prezentacji swoich zimowych piosenek. Reprezentanci wszystkich gminnych przedszkoli dumnie występowali na scenie, gdzie w pięknej i bajkowej scenerii królowała Pani Zima.
  Wszystkie występy nagrodzone zostały brawami na stojąco, a uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody wraz ze statuetkami ufundowanymi dla każdego przedszkola. Po prezentacjach nauczyciele - opiekunowie, rodzice oraz uczestnicy konkursu zaproszeni zostali na  słodki poczęstunek, gdzie radości i ożywionym rozmowom nie było końca.
   Serdecznie dziękujemy organizatorom spotkania za ciepłe i serdeczne przyjęcie naszych pociech.
  Warto zauważyć, że przegląd jest doskonałą okazją do promowania i integracji placówek oświatowych, co sprzyja poznawaniu nowych osób i zacieśnianiu więzi między najmłodszymi.
                                                                                              Oprac. Iwona Radecka