„Jan Paweł II w oczach dzieci”

W październiku 2019 r. odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny poświęcony św. Janowi Pawłowi II zorganizowany dla pierwszego etapu edukacyjnego. Chętni uczniowie z klasy II i III starali się ukazać św. Jana Pawła II oczami dzieci. Choć uczestników było tylko 10, to wykonane przez nich prace były nie tylko piękne pod względem artystycznym (starannie wykonane z zastosowaniem różnorodnych materiałów i technik plastycznych), jak również ukazywały dziecięcym spojrzeniem postać Świętego jako wielkiego przyjaciela dzieci i młodzieży, troskliwego pasterza owczarni Chrystusowej, niestrudzonego pielgrzyma, nauczyciela modlitwy, człowieka pełnego miłości i dobroci. Prace dzieci ukazywały w prosty sposób te wartości i postawy, które głosił i których uczył nas Święty Jan Paweł swoim życiem i nauczaniem.
  Jak przystało na konkurs, wyłoniono zwycięzców, którymi zostali, zajmując kolejno:
pierwsze miejsce : Emilia Serafin z kl. II (96 pkt.),
drugie miejsce :    Kamila Gawlik z kl. II (93 pkt.) i  Izabela Sowa z kl. III (93 pkt.),
trzecie miejsce:    Julia Wach z kl. III (92 pkt.).
Jury przyznało wyróżnienie Amelii Kaczmarczyk .
  Myślę, że ten konkurs będzie jednym z wielu działań przygotowujących nas do obchodów setnej rocznicy urodzin Papieża Polaka, która przypada w maju 2020 r.
                                                                         Opr. Marta Adamczyk