Muzyczne spotkanie

  Muzyka w przedszkolu jest nierozłącznym elementem codziennych zabaw i zajęć, ale też poświęcona jest jej osobna  tematyka kompleksowa realizowana przez cały tydzień.
  Dzieci w tym czasie nie tylko śpiewają i grają na instrumentach perkusyjnych, ale też poznają utwory muzyki poważnej, postacie znanych kompozytorów, konstruują własne instrumenty  oraz „komponują” własne piosenki
i melodie.
  Aby zachęcić przedszkolaków do rozwijania swoich zainteresowań muzycznych oraz przybliżyć zawód muzyka, dnia 19 lutego odbyło się spotkanie ze starszymi koleżankami z kl. VIII, a jednocześnie uczennicami Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach: Madzią Gagatek i Natalką Pławecką.
  Dziewczynki zapoznały nas z wyglądem i brzmieniem instrumentów, na których doskonalą swoje umiejętności: skrzypiec i wiolonczeli. Opowiedziały, jak wygląda nauka gry na instrumencie oraz  zaprezentowały przygotowane wcześniej  skoczne utwory muzyki klasycznej, wprowadzając tym samym  radosny nastój.  Uwiadomiły dzieciom,  że rozwijanie talentów i pasji daje wiele satysfakcji, ale też wiąże się z codziennym żmudnym wysiłkiem, który jednak owocuje - w przypadku gry na instrumencie -  pięknym brzmieniem, jaki dało się usłyszeć.
  Przedszkolaki z wielką uwagą uczestniczyły w „muzycznym spotkaniu”. W skupieniu też wysłuchały treści opowiadania Bajki o Piosence i nutkach, którą na koniec przeczytała jedna z uczestniczek spotkania, dołączając tym samym do grona „zmisiowanych Gości” naszego przedszkola, w którym nadal trwa projekt Mały Miś w świecie wielkiej literatury.

Składamy serdeczne podziękowania Magdalenie Gagatek i Natalii Pławeckiej  za poświęcony dla nas czas
i życzymy im  wiele cierpliwości i zapału w rozwijaniu swoich talentów i pasji oraz pomyślnego zdania egzaminów.
                                                     opracowała: Anna Stanuszek