Współpraca z UNICEF

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła już trzeci rok z rzędu przyłączyła do programu Klub Szkół UNICEF. Przypomnijmy, że UNICEF (Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci) to międzynarodowa organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci. Akcje edukacyjne UNICEF dotyczą tematyki praw dziecka, edukacji globalnej i międzykulturowej, bezpieczeństwa dzieci, a także kwestii środowiskowych. W inicjatywę zaangażowali się najstarsi uczniowie - ósmoklasiści, którzy przez najbliższe miesiące będą działać aktywnie na polu promocji i realizacji praw dziecka. W ramach programu w naszej szkole działa Kącik UNICEF, którego redaktorami zostali: Emilia Daniec, Anna Ząbkowska, Antonina Tekiela, Klaudia Klęk, Jakub Tekiela, Norbert Cieśla, Jakub Sowa oraz Kevin Cieśla. Tematyka gazetek będzie sukcesywnie zmieniana dwa razy w miesiącu, dlatego zachęcamy do bieżącego śledzenia ciekawych tematów.

Koordynatorem akcji bez zmian pozostaje Pani Paulina Szewczyk.