Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej

O miłości Ojczyzny lirycznie

25 października odbył się Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej organizowany przez OSP Uszew. Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice z kl. 7: Gabriela Rzepa, Izabela Sowa oraz Julia Wach, które stanęły w szranki z rówieśnikami ze szkół z Biesiadek, Gnojnika i Uszwi. Dziewczęta zaprezentowały wiersze w różny sposób traktujące pojęcie patriotyzmu: Izabela Sowa wyrecytowała „Nim słońce wzejdzie, rosa wyźre oczy” Zygmunta Krasińskiego, Julia „Hymn Polaków na obczyźnie” Jana Lechonia, a Gabriela „Elegię o…(chłopcu polskim)” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Jury doceniło interpretację dwóch uczennic naszej szkoły i Izabela Sowa zajęła I miejsce, natomiast Gabriela Rzepa III. Gratulacje należą się jednak wszystkim uczestnikom, którzy poświęcili swój czas, aby przygotować się do występu.

Oprac. E. Matus