„Pasuję Cię na przedszkolaka”

Dnia 7 października 2014 r. w naszym przedszkolu odbyła się coroczna uroczystość pasowania na przedszkolaka. W tym roku do pasowania przystąpiło 21 dzieci z grupy młodszej oraz 6 z grupy starszej.

Odświętnie ubrane zaprezentowały się po raz pierwszy w roli przedszkolaka przed dużą, choć już znaną im widownią, na której zasiedli rodzice,  koledzy z oddziału zerowego, klas pierwszych oraz Dyrektor Zespołu – Pan Zbigniew Stanuszek. Zgromadzeni goście  zachęcali  ciepłymi uśmiechami oraz gromkimi brawami do występu dodając otuchy naszym najmłodszym. Nasi milusińscy z pewną dozą nieśmiałości rozpoczęli swój debiut. Już po pierwszej prezentacji nabrały odwagi i z uśmiechem na twarzy popisywały się swoimi umiejętnościami. Zwieńczeniem uroczystości była ceremonia pasowania, której za pomocą symbolicznego ołówka dokonał pan Dyrektor. Dzieci zostały oficjalnie przyjęte do grona społeczności przedszkolnej. W nagrodę otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz  kolorowe odblaski ufundowane przez rodziców. Po zakończonej uroczystości dzieci zaproszone zostały na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy.

Naszym najmłodszym i bardzo dzielnym przedszkolakom życzymy, aby byli zawsze uśmiechnięci i radośni, a każdy kolejny dzień w przedszkolu był dla nich niezapomnianą przygodą.

Opr. Iwona Radecka