Gdzie ukryły się witaminy?

Na to pytanie próbowali odpowiedzieć młodsi i starsi uczniowie przystępując do szkolnego konkursu plastycznego, którego celem było:

• popularyzowanie wiedzy o zdrowiu,
  • propagowanie racjonalnego odżywiania się,
  • zachęcanie do regularnego spożywania warzyw i owoców.

Uczestnicy konkursu, a było ich blisko 50! wykazali się dużą wiedzą na temat zdrowego stylu życia i niezwykłością twórczych dokonań. Prace wykonane były różnymi technikami plastycznymi. Zadziwiały pomysłowością i starannością wykonania. Jury, w skład którego weszli nauczyciele i rodzice, nie miało łatwego zadania!

Komisja oceniała prace w dwóch grupach wiekowych wg następujących kryteriów: zgodność z tematem, pomysłowość (oryginalność), estetyka wykonania.

Wyniki przedstawiają się następująco:

W kategorii klasy I - III zwyciężył Szymon Wąs kl. III

II miejsce zajęli ex aequo: Klaudia Niedziocha kl. Ia i Sergiusz Gawęcki kl. II

III miejsce przypadło Amelii Dzięgiel kl. III i Pawłowi Gnela kl. II

Ponadto wyróżniono prace uczniów:

Mileny Zelek kl. Ia, Karola Pajor kl. Ia, Konrada Sowy kl. II i Łukasza Gawęckiego kl.III.

W kategorii klasy IV - VI:

I miejsce zajęła Karolina Niedziocha kl. IV

II miejsce zdobyła Julia Zelek kl. IV

III miejsce zajął Kamil Pajor kl. IV

Konkurs ten, to kolejne działanie podjęte przez członków społeczności szkolnej w ramach projektu „Szkoła promująca zdrowie”.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy bogatej wiedzy o zdrowiu

i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu uzdolnień plastycznych!

Opr. Teresa Nowak