„PORTRET MAMY” - konkurs plastyczny

Maj jest miesiącem, w którym  dziecięca  aktywność i emocje bardziej niż kiedykolwiek koncentrują się wokół tematu „mama”.  Dlatego nasze przedszkole również i w tym roku odpowiedziało na IV edycję konkursu plastycznego „Portret Mamy” ogłoszonego przez MOK w Brzesku. Tym razem zorganizowano konkurs najpierw na etapie przedszkola, po czym niezależnie od wyników, wszystkie prace przesłano do Brzeska, by mogły wziąć udział w dalszym konkursie, na zasadach określonych  regulaminem MOK-u.

Celem było rozwijanie inwencji twórczej oraz  sprawności manualnej u dzieci, dostrzeganie charakterystycznych cech wyglądu swojej mamy, kształtowanie uczuć  do najbliższych.

Do konkursu przystąpiło sześcioro „Starszaków”, którzy podczas zajęć przedszkolnych, pod czujnym okiem nauczyciela, na dużych kartonowych formatach (40x50) rysowali swoje mamy. Dnia 15 maja rozstrzygnięto konkurs na etapie przedszkolnym. Prace oceniali nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lewniowej wg następujących kryteriów: zgodność z tematem, czytelność portretu,  estetyka  wykonania,  wkład  pracy  i ogólny wyraz artystyczny.

Wszystkie mamy przedstawione na dziecięcych  portretach były niezwykle realistyczne, tak więc łatwo można było je rozpoznać. Niemniej jednak zadanie wyłonienia  najlepszych prac, było bardzo trudne. Po dokonaniu oceny punktowej w wymienionych wcześniej kategoriach i  zsumowaniu  wyników,  zwycięzcami zostali:

I miejsce - Daria Gawęcka

II miejsce - Amelia Konicz

III miejsce – Wojciech Rabijasz

Wszystkich małych artystów nagrodzono drobnymi upominkami, a zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody na zakończenie roku szkolnego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym konkursie na szczeblu powiatu.

A oto wykonawcy  ze swoimi dziełami:

Prace  będzie można oglądać też na żywo. Od dnia 26 maja w  holu Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego w Brzesku, Plac Targowy 10,  czynna będzie wystawa.

Organizator: Anna Stanuszek