BAL WIOSNY

„Przychodzi po zimie, kwiaty ze snu budzi,
Uśmiechem wesołym wita wszystkich ludzi”

W poniedziałek 21 marca, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, na dzieci czekała miła niespodzianka.

Podążając wraz ze swoimi wychowawczyniami  po tajemniczych, kolorowych śladach przedszkolaki udały się na salę gimnastyczną, nie wiedząc jednak,  w jakim celu tu przybyły. Dopiero rozwiązanie zagadki i tajemniczy list przyniosły odpowiedź na  postawione pytanie.

Okazało się, że Pani Wiosna bardzo chciała zorganizować dla dzieci bal, lecz nie mogła na niego przybyć, gdyż Zima zamknęła ją w swej pieczarze. Aby mogła zostać uwolniona dzieci musiały wypełnić kilka zadań,  m.in.: rozwiązać zagadki, zabawić się w  „skrzydła motyla”, wymienić zwiastuny wiosny, pokonać tory przeszkód oraz pobawić się  w  „Ptasi taniec” i zaśpiewać piosenkę „Maszeruje Wiosna”. Poprzez rozwiązanie tych wszystkich zadań, dzieci  udowodniły, iż  są gotowe na przyjście długo oczekiwanej pory roku – WIOSNY.

Pod koniec zabaw do przedszkolaków przyszedł kolejny list, w którym Pani Wiosna podziękowała za pomoc, mianując  ich prawdziwymi przyjaciółmi i prosząc o wykonanie w grupach  prac plastycznych o tematyce wiosennej. Po wykonaniu zadań zachęciła do częstych spacerów, podczas których dzieci będą szukać śladów jej obecności w przyrodzie.

Wspólne tańce i zabawy sprawiły naszym wychowankom nie tylko  wiele  frajdy, ale z pewnością przyczyniły się do lepszej integracji obu grup.

Dziękujemy P. Kasi za przeprowadzenie zabaw  i  udostępnienie  własnego sprzętu.

Opracowały: S. Marecik, A. Stanuszek