Konkurs piosenki ph. „Piosenki naszych Rodziców i Dziadków”.

Dnia 23 marca 2016 r.  w  naszym  przedszkolu  odbył  się  konkurs  piosenki ph. „Piosenki naszych Rodziców i Dziadków”.

Celem konkursu było: wdrażanie do publicznych występów, wspieranie najzdolniejszych wokalnie przedszkolaków, propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci, popularyzacja  piosenek, które były śpiewane w dzieciństwie przez Rodziców i Dziadków – powrót do tradycji.

W konkursie wzięło udział 16 dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Jury w składzie: P. Marta Mikołajek, P. Roman Rabijasz, P. Marta Adamczyk, oceniało wykonania piosenek, biorąc pod uwagę następujące kryteria: pamięciowe opanowanie tekstu, poprawność rytmiczno-melodyczna, odpowiednia dykcja, ogólne wrażenie artystyczne.

Wszystkie dzieci wykazały się niezwykłą śmiałością i odwagą, z dumą prezentowały swoje piosenki przed zgromadzoną w sali biblioteki szkolnej  publicznością

Komisja miała bardzo trudne zadanie, by wyłonić laureatów. Zwyciężyły dzieci, które zdobyły największą liczbą punktów za swoje wykonania.

I miejsce – Anna Ząbkowska  w piosence „Puszek Okruszek”

II miejsce - Julia Wach  w piosence „Zuzia, lalka nieduża”

III miejsce - Wiktoria Malinowska  w piosence  „Mam fryzurę na cebulę”

Uczestników nagrodzono gromkimi brawami i słodkościami,  a zwycięzcy reprezentowali nasze przedszkole  podczas IX Gminnego Przeglądu Piosenki Przedszkolnej, który odbył się 6 kwietnia  w Biesiadkach.

Gratulujemy wspaniałych występów!

Opracowały: S. Marecik, A. Stanuszek