Wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego

W II etapie Szkolnego Konkursu Ortograficznego ,który odbył się 14 kwietnia 2016 roku, wzięła udział grupa 10 uczniów  klas IV –VI z najlepszymi wynikami po I etapie. W trakcie 45 minut trwania sprawdzianu, uczniowie musieli wykonać różnorodne zadania z zakresu znajomości zasad pisowni objętych programem nauczania. Trzeba przyznać, ze całkiem dobrze radzili sobie uczniowie klasy IV i V , którzy nie o wszystkich zasadach pisowni uczyli się dotychczas na lekcjach. Bardzo emocjonująca była końcówka konkursu, gdyż okazało się, ze 2 uczennice ( z kl.5 i 6) ukończyły II etap z tym samym wynikiem punktowym i należało przeprowadzić dogrywkę.

Ostatecznie wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce zajęła Julita Pasek z kl.6

II miejsce Klaudia Myszka z kl.6

III miejsce Julia Zelek z kl.5

Uczennice z I i II miejsca zapewniły sobie swoimi pozycjami udział w konkursie gminnym w Biesiadkach.

Gratulujemy sukcesów!!!!!

Opr.: Aldona Bach