Konkurs Ekologiczny pt.: „Drugie życie butelki”

„Choć bezużyteczne, to dobrze znane
Co dzień do kosza są wyrzucane.
Wielkie i małe, średnie i duże,
Na składowiskach szkodzą naturze.
Czym są odpady, dowiesz się sam,
Gdy spojrzysz do kosza  - znajdziesz je tam”.

Dnia 21 kwietnia 2016 r. w naszym przedszkolu odbył się konkurs ekologiczny  pt.:  „Drugie  życie  butelki”. Jego  celem  było  kształtowanie  świadomości  ekologicznej dzieci  w  wieku  przedszkolnym,  uświadomienie korzyści  z powtórnego zagospodarowania odpadów, rozwijanie umiejętności plastycznych i artystycznych dzieci, rozwijanie wyobraźni i fantazji dziecięcej, wspieranie działań i możliwości twórczych dzieci, promowanie twórczości dziecięcej.

W  konkursie  uczestniczyło  8  dzieci,  które  wykonały  przepiękne  i  bardzo  pomysłowe  prace.  Jury  złożone  z nauczycieli ZSiP w Lewniowej miało duży „orzech do zgryzienia” oceniając je.

W ocenie brano pod uwagę następujące kryteria:

• pomysłowość,
  • nowatorstwo,
  • zgodność z regulaminem,
  • estetyka wykonania.

Wyniki konkursu zostały uroczyście ogłoszone podczas obchodów Dnia Ziemi 22 kwietnia przed całą społecznością szkolną, a były one następujące:

I miejsce – Szymon Klimek „P” (praca: Strażnik bezpieczeństwa)

II miejsce – Adam Gnela „O”  (praca: Akwarium)

III miejsce – Julia Wach „O” (praca: Domek)

Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek za udział w konkursie.

Zwycięskie prace zostały przekazane na Gminny Konkurs Ekologiczny, który odbył się 26 kwietnia w Przedszkolu w Uszwi. Tam III miejsce zajął nasz Szymonek z grupy „Motylki” za co otrzymał brązowy medal, dyplom dla naszego przedszkola oraz ekologiczną nagrodę.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wspaniałych pomysłów i pięknych prac!!!

Opracowała: S. Marecik