Udział przedszkolaków w warsztatach ekologicznych

W dniach 30-31 maja 2016r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty prowadzone przez P. Dorotę Burkat oraz Klaudynę Jachna-Szmigielską pod patronatem Stowarzyszenia Regiony Nowych Szans Vesna wraz z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Podczas warsztatów omawiana była tematyka ekologii. Podczas zajęć „Oczyszczamy wodę” dzieci pogłębiały swoją wiedzę na temat ochrony środowiska oraz rozwijały umiejętności przeprowadzania prostego doświadczenia – jak wykonać filtr do wody? Poruszona również została tematyka znaczenia wody dla życia i zdrowia człowieka oraz przyrody, a także zwrócono uwagę na konieczność oszczędzania zasobów wodnych.

Druga część zajęć – „Eko – sztuka czyli coś z niczego”  polegała na poznaniu przez dzieci słów: „recykling”, „segregacja śmieci”, „surowce wtórne”, ponadto dzieci poznały skutki braku odpowiedzialności za wytwarzane przez nas odpady. Z różnych (zgromadzonych) materiałów dzieci własnoręcznie, pod nadzorem prowadzących, wykonywały: maluchy - „Stworki – potworki”, natomiast starszaki dodatkowo pacynki z drewnianych łyżek oraz korale z makaronu.

Po zakończonych zajęciach każdy przedszkolak otrzymał dyplom „SUPER EKOLOGA”. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia i z uśmiechem na ustach zaprosiły gości ponownie do przedszkola.

Opracowała: Sylwia Marecik