Sukces uczennic kl. IV w konkursie recytatorskim

Mówisz… maj… myślisz …mama. Tak najkrócej można powiedzieć o tematyce konkursu recytatorskiego, który miał miejsce w Publicznym Gimnazjum w Gnojniku, 30 maja 2016 roku ,w ramach projektu edukacyjnego uczniów tej szkoły. Do konkursu przystąpili uczniowie szkół z terenu naszej gminy wyłonionych w trakcie konkursów wewnętrznych, a recytujących oceniała niezależna komisja, co dawało gwarancję sprawiedliwości i bezstronności w ocenianiu wszystkich uczestników. Uczennice naszej szkoły, Madzia Gagatek i Natalia Pławecka z klasy IV, pojawiły się na scenie dość wcześnie i obie zaprezentowały ten sam wiersz autorstwa Sławomira Gowina pt. „ Nasza mama czarodziejka”. Jak się później okazało, nie przeszkodziło to w zajęciu najwyższych lokat, pierwszego i drugiego miejsca. Obie uczennice pewnie zaprezentowały swoje utwory, gestykulując i poruszając się po scenie ze swobodą aktorek, gdyż słowa wiersza zdecydowanie zachęcały do uzasadnionych gestów scenicznych. Obie zostały nagrodzone.

Duże brawa!

Opr. A. Bach