Zabawa andrzejkowa

We wtorek  22 listopada w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa, która jest już niemalże naszą tradycją. Maluszki i starszaki w godzinach przedpołudniowych spotkały się  na sali gimnastycznej, gdzie  wesoła muzyka zachęcała do wspólnych tańców i zabaw.
  Przedszkolaki  bawiły się razem w rytm muzyki przeplatanej andrzejkowymi konkurencjami. W tym dniu największą radość sprawiły dzieciom wesołe  „wróżby”, które oczywiście potraktowane zostały z przymrużeniem oka. Przedszkolaki kręcąc kolorową butelką odczytywały, co może je czekać w przyszłości: daleka podróż, piękny prezent a może władza i sukces sceniczny. Czerwone serduszka wróżyły imię przyszłej miłości, a „zaczarowany” tunel spełnienie  najskrytszych  marzeń.  Nie  zabrakło  oczywiście  gorących  rytmów i melodii,  które zapraszały do tańca i radosnych pląsów. Na koniec dzieci wspaniale bawiły się z kolorową chustą animacyjną , która przysporzyła wielu emocji naszym milusińskim. Po wyczerpującej zabawie dzieci spotkały się na słodkim poczęstunku, o który zadbały kochane mamusie.
 Czas na zabawie, jak to zwykle bywa upłynął bardzo szybko, a dzieci dowiedziały się, że wszystko w życiu jest możliwe, jeśli tego bardzo chcemy, marzenia spełniają się, nie za sprawą wróżb czy czarów, lecz dzięki wytrwałej  systematycznej pracy.

Opr. Iwona Radecka