Odwiedził nas św. Mikołaj

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają,
wszystkie dzieci na niego czekają”

Szósty grudnia to data, na którą wszystkie grzeczne dzieci (i nie tylko) czekają z niecierpliwością cały rok. Tak było i tym razem. Święty Mikołaj nie zawiódł i przybył do naszej szkoły, odwiedzając każdą klasę po kolei.

Nie zapomniał też oczywiście o najmłodszych. Do sali przedszkolnej zawitał w towarzystwie dwóch miłych Aniołków oraz … Pana Dyrektora, który zapewnił, iż wszystkie przedszkolaki były bardzo grzeczne, pilnie się uczyły, słuchały  Rodziców  i  Pań  i  oczywiście  zasłużyły  na  upominki.  Mikołaj  przywitał  się  z  dziećmi, Wychowawczyniami i Rodzicami, po czym opowiedział prawdziwą historię Świętego zachęcając, by Go naśladować w czynieniu dobra i dzieleniu się z potrzebującymi.

Zanim jednak przystąpił do rozdawania prezentów, wszystkie przedszkolaki musiały wykazać się różnymi umiejętnościami oraz wiedzą religijną. Maluszki i Starszaki, mimo pewnego onieśmielenia towarzystwem tak zacnego Gościa, zdały „egzamin na szóstkę” i tym samym zasłużyły na ich otrzymanie. Miły Staruszek przekomarzał się i żartował z przedszkolakami. Na zakończenie również i On został obdarowany piosenką i upominkiem od dzieci.

Serdecznie dziękujemy Panu Józefowi Zelkowi, za rokrocznie podejmowany trud wcielania się w Świętego Mikołaja, życząc Mu dużo sił  i zdrowia oraz radości ze służenia dzieciom w tej roli jak najdłużej.

Dziękujemy również Radzie Rodziców za ufundowanie paczek mikołajowych dla dzieci.

Oprac. A. Stanuszek

Więcej zdjęć! Klik tu!