„Opowieść wigilijna”

20 grudnia dzieci z obu grup przedszkolnych oraz uczniowie klasy II i III obejrzały kolejny spektakl wystawiony przez aktorów teatru „Eden”.

„Opowieść wigilijna” – bo taki tytuł nosiło przedstawienie, to adaptacja najsłynniejszej opowieści Karola Dickensa. Spektakl opowiadał historię człowieka imieniem Scroog, który ponad wszystko kocha swój majątek i pieniądze.
W noc wigilijną odwiedzają go wyjątkowi goście – duchy przeszłości, które uświadamiają samotnikowi istotę Świąt Bożego Narodzenia i sprawiają, że bezduszny człowiek na nowo staje się miłym i serdecznym staruszkiem.

Spektakl uświadomił małym widzom, że miłość i rodzina to wartości najważniejsze w życiu każdego człowieka,
a doskonała gra aktorska, oryginalna oprawa muzyczna oraz barwna scenografia pozostawiły u widzów niezapomniane wrażenia.

Opr. Iwona Radecka