Wycieczka do brzeskiego CK

Dnia 20 marca 2018r. dzieci z grupy Biedronek i Motylków wybrały się do CK w Brzesku na spektakl pt. „Bajka
o dzielnym Szewczyku” , który tradycyjnie przygotował Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa.

Bohaterem jest biedny chłopiec, który wędruje po świecie. Często spotyka na swojej drodze potrzebujących i nigdy nie pozostaje wobec nich obojętny. Pomaga mrówkom, pszczołom i kaczkom. Pewnego dnia spotyka francuskiego księcia, który pragnie odnaleźć królewnę więzioną przez złą czarownicę i postanawia mu  pomóc w uwolnienie księżniczki. Szewczykowi z pomocą przychodzą ci, którym on wcześniej pomógł.

Piękna scenografia, barwne kostiumy, piękne iluminacje świetlne i doskonała gra aktorska sprawiły, że dzieci
z zapartym tchem oglądały przedstawienie. Po zakończeniu spektaklu cała widownia nagrodziła aktorów wielkimi brawami.

Oprac. Iwona Radecka