Wizyta w krakowskim ZOO

Wtorek 5 czerwca 2018 r. był dla dzieci z obu grup przedszkolnych dniem pełnym radości i wrażeń. Maluszki
i Starszaki udały się bowiem na długo wyczekiwaną wycieczkę do krakowskiego ZOO.

Już podczas jazdy autokarem dało się słyszeć rozmowy i gwar radosnego oczekiwania na niezwykłą przygodę. Po dotarciu do Krakowa dzieciaki zjadły śniadanie by mieć sile na przemierzanie długich i krętych alejek ogrodu zoologicznego.

Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem słuchały ciekawostek o życiu egzotycznych zwierząt. Uśmiechnięte
i podekscytowane twarze rozglądały się na wszystkie strony by niczego nie przegapić. Dzieci chciały obejrzeć wszystkie zwierzęta, przekrzykiwały się w nazwach i opisach ich wyglądu. Pomimo dużego upału zwierzaki witały dzieci różnymi odgłosami i natychmiast wychodziły na wybiegi. Największy popis swoich umiejętności dały radosne pingwinki, które prezentowały swoje wdzięki i umiejętności pływackie małym zwiedzającym. Na końcu odwiedziliśmy dwa słonie, które zachwycały i zadziwiły przedszkolaków swoimi rozmiarami. Mieliśmy również czas na zaspokojenie pragnienia i skosztowanie pysznego loda w chłodnym, leśnym zakątku.

W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory – nieustannie dzieliły się wrażeniami
z wycieczki i głośno dokazywały.

Oprac. Iwona Radecka