„Arka Noego”

We wtorek 12.06.2018 r. do naszego przedszkola po raz ostatni zawitał Teatr Eden z Wieliczki tym razem z przedstawianiem "Arka Noego".

Dzięki wspaniałej  grze aktorskiej, opartej na przesłaniu jakim było niesienie pomocy innym oraz czynienie dobrych uczynków- dzieci w obrazowy sposób przypomniały sobie historię biblijnego bohatera Noego, który całe życie był posłuszny Panu Bogu i na jego prośbę zbudował wielki statek - Arkę, na której zebrał wszystkie zwierzęta, by w ten sposób uratować je przed skutkami wielkiego potopu. W trakcie przedstawienia nasze przedszkolaki aktywnie uczestniczyły przy budowie statku, heblowały deski, wbijały gwoździe i liczyły zwierzęta. Kiedy nadszedł koniec wielkich deszczy wspólnie z aktorami wyszukiwali na niebie gołębia, który przynosząc zieloną gałązkę miał oznajmić wszystkim koniec tak  trudnego dla nich okresu.

Dzięki temu przedstawieniu dzieci dowiedziały się, jak ważną wartością w życiu jest dobro i jak je pielęgnować.

Serdecznie dziękujemy aktorom Teatru EDEN za przedstawienia pełne humoru spektakle oraz krzewienie wśród najmłodszych odbiorców ponadczasowych wartości.

Oprac. Iwona Radecka