Dzień Przedszkolaka i jubileuszowe święto

Z dziadkami świętujemy w styczniu, w maju z bukietem biegniemy do mamy, 17 lutego przypada Dzień Kota. Nawet tabliczka mnożenia, choć trzeba uczyć się jej cały rok, w ostatni piątek września ma swoje święto. A czy dla wszystkich znana jest data 20 września? W tym dniu świętują najmłodsi, gdyż w całej Polsce obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

W Publicznym Przedszkolu w Lewniowej dzień ten był wyjątkowo uroczysty, ponieważ placówka świętowała 10-lecie istnienia. W 2008 roku do grupy sześciolatków dołączyli 3, 4 i 5 latki i tym sposobem wydzielone na parterze skrzydło stało się królestwem Biedronek i Motylków.

Pysznie u babci smakują śniadania
Fajnie w warcaby jest zagrać u dziadka
Lecz nikt tak ładnie nie śpiewa jak Ania
I tylko u Iwonki smakuje herbatka

To nasze dwie panie przedszkolanki, które niczym dobre wróżki zawsze znajdą sposób na poranne smutki. Panie od przytulania, pierwszych wierszyków, szlaczków i nieśmiałych kroków w świat literek. Zadbały o to, aby tegoroczny Dzień Przedszkolaka obfitował w atrakcje. Emocje zaczęły się już dnia poprzedniego w domowej garderobie naszych milusińskich. Dzieci bardzo poważnie podeszły do propozycji , aby przyjść w stroju jednokolorowym. To nie była łatwa decyzja - mam wyglądać jak Smerf, jak Czerwony Kapturek, czy może ubrać się na zielono i przypominać żabkę?

Na przedszkolaków czekało w tym dniu poważne zadanie wykonania pracy plastycznej „Urodzinowe balony”, które w magiczny sposób przemieniły się w najprawdziwsze kolorowe baloniki. Bukiet balonów czekał na dzieci przed wejściem do szkoły i wesoło zapraszał do wspólnego spaceru. Wędrówka zakończyła się w stołówce, tym razem umiejscowionej w plenerze. Zapach pieczonej na grillu kiełbaski zapowiadał smakowity poczęstunek, przygotowany przez obrotne mamusie. Pogoda sprzyjała temu, aby ten dzień jak najdłużej spędzić na świeżym powietrzu i cieszyć się jesienną aurą. Przedszkolaczki więc odnaleźli jeszcze w sobie na tyle energii, aby na stadionie wziąć udział
w zabawie z chustą i wykonać rysunki kredą.

Uśmiechnięte buzie najmłodszych świadczyły o dobrej zabawie oraz o tym, że ten dzień na długo zostanie
w pamięci każdego przedszkolaka.

Mama przedszkolaka

Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Gnela za wypożyczenie butli helowej na potrzeby „balonowego przemarszu”.

Gorąco dziękujemy również wszystkim mamom za wykazaną pomoc  w organizacji pysznego grilla oraz kolorowego poczęstunku dla dzieci, dzięki któremu ten wyjątkowy dzień był jeszcze bardziej uroczysty.

Wychowawczynie

Galeria zdjęć - Klik