Kultura przez wielkie "K"

Swoim uczestnictwem w spektaklu "Mity greckie" i "Lekcji w kinie" w  przeciągu dość krótkiego czasu uczniowie naszej szkoły mieli możliwość dwukrotnie wpisać się w plan pracy wychowawczej szkoły w zakresie wychowania uczniów do właściwego odbioru i wykorzystania mediów. W trakcie  październikowego wyjazdu  (10.X.2018) do RCBK w Brzesku uczniowie  poznali najbardziej znane mity greckie, natomiast listopadowa (21.XI.2018) " Lekcja w kinie", która odbyła się  w Multikinie, pozwoliła uczniom poznać różnice między ekranizacją a adaptacją. Od zawodowej aktorki, która prowadziła "lekcję", uczniowie dowiedzieli się, które z ich ulubionych filmów są adaptacjami książek, odkryli, że można zekranizować nie tylko powieści, ale też sztuki teatralne, komiksy, a nawet gry i klocki, zobaczyli jak wygląda praca nad adaptacją lektur szkolnych, dowiedzieli się czym jest scenopis. Mieli możliwość przekonać się dlaczego filmem nie można zastąpić czytania książki. Na koniec obejrzeli najnowszą adaptację bestsellera Lucy Maud Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza".

Nasze szkolne wyjazdy, nie tylko łączą edukację i rozrywkę , ale i twórczo aktywizują uczniów. Wkrótce kolejny wyjazd!

opracowała: Aldona Bach