„W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II”

„W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II ”.

16 października bieżącego roku obchodziliśmy 40 – tą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na stolicę Piotrową. Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs piosenki religijnej ph. „W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II”. Konkurs odbył się dokładnie w rocznicę wyboru, czyli 16 października 2018 roku.

Dwunastu uczestników przepięknym śpiewem przypomniało zebranym osobę Jana Pawła II, jego niezwykły pontyfikat oraz nauczanie. Piosenki, choć miały różnorodny charakter, jedne były pełne zadumy, inne wesołe
i skoczne oraz na góralską nutę - to wszystkie ukazywały ukochaną osobę Papieża Polaka. Nie zabrakło ulubionej piosenki naszego papieża Jana Pawła II – „Barki”.

Jury miało niezwykle trudne zadanie, by wśród gromadki uczniów wokalnie uzdolnionych wyłonić zwycięzców. Ostatecznie, po długim namyśle i podliczeniu punktów, ustalono zwycięskie miejsca w dwóch kategoriach wiekowych.
W młodszej grupie wiekowej przyznano:

• pierwsze miejsce : Milenie Zelek z kl. V,
  • drugie miejsce : Oliwii Wiśniewskiej z kl. V i Wojciechowi Rabijaszowi z kl. IV,
  • trzecie miejsce: Darii Gawęckiej z kl. IV i Sergiuszowi Gawęckiemu z kl. VI.

W starszej grupie wiekowej zwycięzcami zostali:

• Natalia Śliwińska z kl. VIII - pierwsze miejsce,
  • Amelia Dzięgiel z kl. VII - drugie miejsce,
  • Magdalena Cieśla z kl. VII- trzecie miejsce.

Nasi uczniowie nie tylko na forum szkoły „śpiewali dla Jana Pawła II”. Trzy uczennice, tj. Milena Zelek i Oliwia Wiśniewska z kl. V oraz Natalia Śliwińska z kl. VIII reprezentowały szkołę podczas Gminnego Przeglądu Piosenki Religijnej w Biesiadkach.

Oprac. Marta Adamczyk