Przyjaciele przedszkola czytają dzieciom

Książki to najlepsi Twoi przyjaciele.
Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele.
Jan Rak

W ramach realizowanego projektu  "Mały miś w świecie wielkiej literatury" nasze grupowe misie: Miluś
i Tadeuszek  już dziesiąty tydzień wędrują  do domów dzieci, by tam wraz z nimi słuchać codziennie utworów literatury dziecięcej czytanych przez rodziców, rodzeństwo, babcie czy dziadków. Przedszkole zaś odwiedzają kolejno zapraszani goście, by wprowadzać przedszkolaków w świat baśni i opowiadań.
   Tym razem zaproszenie przyjęła Pani Magdalena Cięciwa - pracownik naszego przedszkola, która doskonale znana jest wszystkim dzieciom. Dnia 19 listopada Pani Madzia ciepłym uśmiechem powitała zgromadzone w sali maluszków przedszkolaki i zaprosiła do wysłuchania pouczającego o wartościach dobra, przyjaźni, życzliwości
i pomocy opowiadania pt. "Ciepłe i Puchate". Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały treści czytanki popartej pięknymi ilustracjami. Chętnie odpowiadały na zadawane przez nią pytania, a ich zaangażowanie Pani Madzia nagrodziła naklejkami.

Składamy  gorące podziękowania naszej  Pani Madzi, która bardzo chętnie włączyła się w „zmisiowaną” akcje. Życzymy wiele satysfakcji z pracy w naszym  przedszkolu i powodzenia w życiu osobistym.

Kolejną osobą, która odwiedziła przedszkole była Pani Katarzyna Gnela - bibliotekarka Gminnej Biblioteki Publicznej w Gnojniku. Pani Kasia  przeczytała dzieciom niezwykle ciepłą opowieść z własnego dzieciństwa pt. "Stare misie nie chodzą po drzewach". Misiowa rodzinka nie przypadkowo była tematem opowiadania, gdyż właśnie w tym dniu, czyli 25 listopada  przypada Dzień  Pluszowego Misia.
   Nasz Gość przybyła z ogromną torbą wypełnioną  upominkami w formie książeczek i słodyczy, czyli tego, co misie lubią najbardziej i zachęciła przedszkolaków do częstego odwiedzania  biblioteki gminnej, w której czekają na nich miłe niespodzianki.
    A ponieważ w tym dniu przypadają również " Katarzynki", wszystkie przedszkolaki zgodnym chórem odśpiewały dostojnej Solenizantce  tradycyjne "Sto lat".

Serdecznie dziękujemy Pani Kasi za poświecony  czas i podarowane dla przedszkola piękne książeczki,  życząc jednocześnie zdrowia, realizacji wszelkich zamierzeń  oraz wiele radości w pracy bibliotekarza.

Opracowała: A. Stanuszek