Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Znaleziona!

     

        Ubiegłoroczne wybory przewodniczącego Samorządu Szkolnego z powodu panującej pandemii nie odbyły się, dlatego już na początku tego roku szkolnego rozpoczęliśmy intensywne poszukiwania. Samorząd Uczniowski to jeden z najważniejszych organów działających w szkole, dlatego tak ważne było, żeby pojawił się przedstawiciel braci uczniowskiej mogący ją reprezentować.
     Chętnych nie było wielu, bo to trudna i odpowiedzialna funkcja. Zadaniem wszystkich ubiegających się o to zaszczytne stanowisko było zaprezentowanie swojej osoby, jak na prawdziwych wyborach.  Kandydaci nie tylko pisali o sobie- o zainteresowaniach, o cechach charakteru,  ale też wyrazili chęć kandydowania i przedstawiali krótko swoje plany na wypadek , gdyby to oni wygrali. Liczyło się wszystko! Trójka uczniów z klasy VII  która stanęła do rywalizacji, prześcigała się w pomysłach zachęcając swoich kolegów z klas IV- VIII do głosowania właśnie na nich. Wykazali się inwencją, pomysłowością w przygotowaniu plakatów wyborczych , które przez kilka dni można było oglądać i czytać na nich o obietnicach wyborczych.
     Ostatecznie 11 września 2020 roku podczas tajnych wyborów udało się po bardzo zaciętej i wyrównanej „walce” wyłonić nową przewodniczącą.
Została nią Milena Zelek z klasy VII, a rywalizowali z nią jej klasowi koledzy: Claudia Sacha i Kacper Szafrański.
     Nowej Przewodniczącej życzę dużo wytrwałości, cierpliwości, wielu pomysłów a przede wszystkim uśmiechu na twarzy, który potrafi zjednać sprzymierzeńców i pokonać wiele trudności.

                                                                                        Opiekun Samorządu Uczniowskiego:

                                                                                                     Aldona Bach