Dzień Przedszkolaka – radość i zabawa

„Kto zbuduje z klocków wieżę?
Kto sukienki lalkom pierze?
Wytnie ptaszka i wiatraczek
To na pewno – przedszkolaczek…”

    Dzień  Przedszkolaka  to  okazja  do  świętowania,  wesołej  zabawy,  do  bycia  po prostu  szczęśliwym  dzieckiem.  W  tym  roku  wypadł  on  w  niedzielę  20  września, tak więc obchody rozpoczęliśmy dnia następnego - w poniedziałek - przemarszem  po  naszej  miejscowości  z  kolorowymi  balonami  w  dłoniach.  Zarówno Motylki, jak i Biedronki ciekawie i aktywnie spędziły ten dzień na  zabawach muzyczno – ruchowych  z chustą animacyjną oraz tańcach, pląsach i konkurencjach sportowych. Piękna słoneczna aura sprzyjała aktywności na świeżym powietrzu: zabawy w ogrodzie, rysowanie kredą po asfalcie to jedne z najbardziej ulubionych zajęć przedszkolaków.  Starszaki wykonały też wspólną pracę plastyczną - plakat promujący Dzień Przedszkolaka, zachęcając wszystkie dzieci do zabawy. Na koniec dnia czekały na dzieci miłe niespodzianki: słodki poczęstunek przygotowany przez Mamusie oraz Super Medal Przedszkolaka z najlepszymi życzeniami od Pań, aby na dziecięcych buziach nigdy nie gasły radosne uśmiechy. A jak się bawiliśmy? Zobaczcie sami….

                                                                                                                                              Oprac. Anna Stanuszek