Pasowanie na przedszkolaka

„Mam trzy latka może mniej,
lecz w przedszkolu być już chcę.
Tu kolegów dużo mam,
tu jest fajnie mówię wam.
Tak, tak, tak dziś mam pasowanie
Przedszkolakiem dzisiaj już zostanę”.

 

      Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem.
    W dniu 10 listopada 2020 r. w obecności  kolegów i koleżanek z  grupy „Biedronki”,  dyrektora szkoły, wychowawców i rodziców -  najmłodsze dzieci  zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu: recytowały wierszyki śpiewały i tańczyły. Po części artystycznej dziewczynki i chłopcy obiecali: zgodnie się bawić, przychodzić do przedszkola z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom. Pan dyrektor poprzez dotknięcie każdego dziecka „czarodziejskim ołówkiem” dokonał uroczystego pasowania na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia maluszki otrzymały dyplomik , medal „Prawdziwego Przedszkolaka” oraz  słodki upominek.
    Nowo pasowanym przedszkolakom życzę wielu sukcesów, nowych przyjaźni i samych radosnych chwil spędzonych w grupie rówieśniczej.
                                                                                                                                      wychowawca: Ewelina Kornaś