Zdrowie naszym skarbem

„Zrobię dzisiaj sam kanapki , smaczne, kolorowe.
Podam mamie na śniadanie, potem tacie zrobię.
Już na kromce serek leży i rzodkiewka słodka,
Jeszcze szynki dwa plasterki, dam też pomidorka.
Takie pyszne te kanapki! Że aż cieknie ślinka.
Każda zdrowa, kolorowa. Cieszy się rodzinka.”

   W dniu 24 listopada 2020r. -  zgodnie z tematyką zajęć dotyczącą zdrowego stylu życia, dzieci z grupy „Motylki” samodzielne  przygotowały  pyszne  śniadanie.  Zanim  jednak  przystąpiły do zadania, dowiedziały się jakie wartości mają  warzywa  oraz  w  jaki  sposób  wygląda  prawidłowo  zbilansowana  dieta  dziecka.  Po  umyciu  rączek  i przygotowaniu stanowiska pracy, na stolikach zagościły: smaczne warzywa, wędlina, twarożek, żółty ser, masło i pieczywo. Maluszki z wielkim zaangażowaniem smarowały chleb masłem i układały produkty tworząc kolorowe kanapki. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Kanapki były nie tylko smaczne, zdrowe ale i pięknie ozdobione. Dzieci zadowolone z efektów swojej pracy postanowiły podzielić się własnoręcznie wykonanym śniadaniem ze starszymi kolegami i koleżankami z grupy Biedronki”.
 Dzięki takim zajęciom najmłodsi rozwijali swoją kreatywność, wyobraźnie i  kształtowali odpowiednie nawyki żywieniowe.
                                                                                                                                                  Oprac. Ewelina Kornaś