Zabawa Andrzejkowa

W przedszkolu zabawa,
Andrzejek to czas.
Niech magia i wróżba
królują wśród nas.
Już zaczynamy, już nie czekamy.
Zabawa dalej, start!"

    Według dawnych wierzeń noc z 29/30 listopada miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach do wróżb podchodzi się z przymrużeniem oka i uważa za wesołą zabawę.
   26 listopada w naszym przedszkolu zapanowała „magiczna” atmosfera, ponieważ Maluszki i Starszaki świętowały Andrzejki. Dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość wróżąc  za pomocą wirującej butelki, wędrujących bucików i kolorowych losów z zabawną przestrogą.  Wróżby przeplatane były tańcami przy skocznej muzyce, zagadkami i zabawami integracyjnymi przebiegającymi w miłej atmosferze. 
  Na zakończenie radośnie spędzonego dnia przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Rodziców.

Oprac.: Ewelina Kornaś