Pieczenie pierniczków

„Wielkie wydarzenie, pierniki pieczemy.
Ciasto wyrobione, więc je wałkujemy.
Wycinamy w cieście serca i księżyce,
domek i aniołka, piękną baletnicę.
Kiedy się upieką to je ozdobimy.
Lukrowane na choince wspólnie powiesimy.


      W oczekiwaniu na nadchodzące święta dzieci z grupy „Motylki” zgodnie z tradycją upiekły pyszne pierniczki. Przedszkolaki za pomocą foremek wycinały ciekawe kształty: choinki, gwiazdki, bałwanki, renifery i aniołki. Następnie mali cukiernicy układali swoje ciasteczka na blachach a panie zanosiły je do piekarnika. Maluszki nie mogły doczekać się momentu gdy pierniczki będą gotowe, żeby przystąpić do ich dekorowania. Każdy z wielkim zaangażowaniem ozdabiał swoje ciasteczka lukrem oraz kolorowymi posypkami.
      Barwne  i  aromatyczne  pierniki  wprawiły  wszystkich  w  świąteczny  nastrój.  Na  koniec  wypieki  zostały spakowane i każde z dzieci otrzymało swoje słodkości, aby udekorować nimi choinki we własnych domach.
                                                                                                                                                              Opracowała:
                                                                                                                                                              Ewelina Kornaś