„Świąteczny nastrój z niespodzianką”

„Wigilijny Wieczór, opłatek na stole,
zapach potraw wśród płonących świec.
Betlejemska gwiazda mruganiem wesołym,
niesie ziemi swą niebiańską pieśń.
Bóg miłością dusze rozświetla
i opłatek błogosławi biały.
 Wlewa pokój w nasze smutne serca
Narodzony dzisiaj Jezus mały.”

      Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalny urok, napełniają ludzkie serca nadzieją i życzliwością.
   W naszym przedszkolu świąteczna atmosfera zapanowała podczas uroczystego spotkania wigilijnego, które odbyło się 22 grudnia 2020 roku.  Okolicznościowe dekoracje, stół nakryty białym obrusem oraz choinka wprowadziły wszystkich w Bożonarodzeniowy klimat. Po wysłuchaniu fragmentu z Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa,  dzieci  z  przejęciem  przystąpiły  do  składania  sobie  życzeń  i  dzielenia  się  opłatkiem.  Następnie maluszki i starszaki degustowały potrawy wigilijne przygotowane przez rodziców.
     Niespodziankę „pod choinkę” przygotował dzieciom Dyrektor, uruchamiając w szkolnej świetlicy zjeżdżalnię oraz suchy basen.    
                                                                                                            Opracowała : Ewelina Kornaś