Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli  :)

                                                          

     Od 4 tygodni w całym regionie organizowane są kiermasze i akcje charytatywne dla mieszkającego w pobliskich Jadownikach Marcelka Kubali - chłopca, któremu  życie może uratować jedynie przeszczep wątroby. Kwota potrzebna na przeprowadzenie zabiegu jest niewyobrażalna, stąd ogromne zaangażowanie wielu ludzi, którym dobro dziecka leży na sercu.
    Rada Rodziców działająca w naszej szkole również wystąpiła  inicjatywą zorganizowania 7 marca 2021 roku, kiermaszu charytatywnego na ten szczytny cel. Od kilku dni trwały intensywne przygotowania: gromadzono przedmioty na aukcje, deklarowano pieczenie ciast, szukano sponsorów.
    Uczennice naszej szkoły Milena Zelek i Oliwia Wiśniewska działające w Samorządzie Szkolnym,  widząc zaangażowanie swoich rodziców , postanowiły przyłączyć się do akcji. A to wszystko dzięki sponsorom - Marcie i Andrzejowi Zelkom, którzy zakupili dla dziewczynek żywe kwiaty. 4 pojemniki z 200 tulipanami zniknęły chyba najszybciej ze wszystkich wystawionych w tym dniu przedmiotów. Kwotę ze sprzedaży kwiatów trudno dokładnie podać, bo trafiła do tej wspólnej. Jest to jednak mało ważne, bo najważniejsze było to, że obudziły się serduszka tych wrażliwych uczennic, które mimo chłodu i przenikliwie wiejącego w tym dniu wiatru, dzielnie stały na swoim małym " posterunku".
      Pamiętajmy!

                        DOBRO TO JEDYNA RZECZ , KTÓRA SIĘ MNOŻY , GDY SIĘ JĄ DZIELI  :)

     Jako opiekun Samorządu chciałam serdecznie podziękować moim uczennicom  za inicjatywę, a rodzicom za pomoc w jej realizacji.                                                                                                                                                                                                                                                                                    Aldona Bach