Zabawy na deszczowe dni

 

Dziurawe lub samotne skarpetki znajdą się chyba w każdej górze prania. Guziki mogą być oczami postaci grających w skarpetkowym teatrze. Kilka nici, wstążek, sznurków… Może rodzice zrobią przedstawienie dla dzieci, a potem dzieci dla rodziców?

Rysowanie na balonie

Weź balon i zacznij na nim rysować zabawną minkę lub coś innego. Następnie powoli dmuchaj i obserwuj, jak zmienia się rysunek. Może to być dla kogoś zagadka. Najlepiej do rysowania nadają się mazaki permanentne, czyli takie, które się nie zmywają.

Gniotek

Do  zrobienia  tej  zabawki  najlepiej  się  nadaje  balon,  z  którego  już  uszło  powietrze. Wstaw do jego otworku lejek i powoli napełnij go mąką najlepiej ziemniaczaną. Zawiąż otworek i dowolnie ozdób swojego stworka, który pod naciskiem potrafi przybierać różne kształty i zabawne minki.

Zabawy słowne

Wiele ciekawych i rozwijających zabaw da się poprowadzić zwyczajnie poprzez rozmowę. Trzeba tylko uzgodnić jej temat. Do najpopularniejszych tego typu gier należy tzw. gra
w słówka. Wymyślamy jakieś słowo, najczęściej rzeczownik, 
a następnie gracze muszą znaleźć wyraz zaczynający się na jego ostatnią literę. Potem ostatnia litera nowego wyrazu staje się pierwszą i tak w kółko. Aby urozmaicić grę, można zawęzić pole poszukiwań wyrazu na daną literę tylko do przedmiotów znajdujących się w pobliżu albo widocznych z okna.

Na przykład:

 

Gra memory

Chyba  gra  memory  jest  znana  każdemu  😊 Polega  na  odnajdywaniu  par  takich  samych  kart.  Doskonale ćwiczy koncentrację i pamięć.  W świetlicy graliśmy w taką grę planszową, a dzisiejsza propozycja to gra online. Na stronie https://pamiec.imasz.net/ możecie grać w memory do woli ! Dostępne są 3 poziomy trudności i możliwość wyboru różnych kategorii obrazków np. liczby, alfabet czy lubiane przez dzieci emotikony.



Konwalie z popcornu

Ostatnia propozycja dotyczy inspiracji do wykonania ciekawej, ale też niezwykle łatwej pracy plastycznej:

Z zielonej bibuły ucinamy pasek o szerokości ok. 2 cm a następnie skręcamy z niego sznureczki. Z szerszego kawałka bibuły wycinamy dwa długie listki. Rozprostowujemy je
i składamy wzdłuż na pół. Na kartce szkicujemy łodygę konwalii i naklejamy na szkic sznureczki bibuły. Na końcach przyklejamy kwiaty – popcorn. Sklejamy listki na dole
i przyklejamy do kwiatka.

Potrzebne materiały:

- papier kolorowy

- zielona bibuła

- klej

- nożyczki

- popcorn

Klikając na ten link znajdziecie film instruktażowy do wykonania pracy: https://www.youtube.com/watch?v=HwlXsmzL71Y

 

Zachęcamy wszystkich do pochwalenia się wynikami swojej pracy 😊 Można zrobić zdjęcie wykonanej konwalii i przesłać je na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ciekawe prace znajdą się na stronie internetowej szkoły 😊

                                                                                           Życzymy udanej zabawy!