„Są trzy czarodziejskie słowa:
powiedziała mądra sowa.
Pierwsze słowo to DZIĘKUJĘ,
niech go nigdy nie brakuje.
Drugie słowo wam ogłoszę,
to magiczne słowo PROSZĘ.
I PRZEPRASZAM – trzecie z nich.
Nie wstydź się używać ich.”

Dnia 28 kwietnia 2021 roku w naszej szkole odbył się Przedszkolny Konkurs Recytatorski ph. „ Dobre wychowanie - proszę, dziękuję, przepraszam .”
    Celem konkursu było promowanie zasad dobrego wychowania, rozwijanie zdolności recytatorskich, zachęcanie do występów na scenie, prezentacja umiejętności dzieci oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.
   W konkursie uczestniczyło 27 dzieci, w tym osiem dzieci 3, 4 - letnich oraz dziewiętnastu 5,6 - letnich.  Regulamin konkursu zakładał wyłonienie przedstawicieli poszczególnych grup, którzy wyrecytują wybrany wiersz.
     Prezentacje odbywały się pod czujnym okiem Jury w składzie: Marta Adamczyk, Teresa Nowak, Ludmiła Cieśla, Bogumiła Sacha. Komisja oceniając recytatorów wzięła pod uwagę: dobór repertuaru i jego pamięciowe opanowanie, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się niebywałymi zdolnościami recytatorskimi. Po burzliwych obradach zdecydowano więc przyznać następujące miejsca:

Kategoria 3 – 4 latki:

I miejsceWojciech Cieśla

II miejsceAntonina Cebula

III miejsceNikola Kaczmarczyk

Kategoria 5 – 6 latki:

I miejsceJan Konicz

II miejsceHubert Sowa, Krzysztof Ząbkowski

III miejsce –   Lena Wąs

Wyróżnienia: Anna Pater, Patrycja Pirecka, Leon Rogowski.

Wszyscy uczestnicy konkursu  zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz słodkim upominkiem, natomiast laureaci pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca otrzymali książki.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naszym przedszkolakom.

Opracowała: Marzena Sowa