Wycieczka do alpak

Dnia 12.05.2021r grupa Biedronek i Motylków wybrała się na „Ranczo Alpaka”.  Alpaki to pochodzące z Ameryki Południowej ssaki trawożerne z rodziny wielbłądowatych. Cieszą się w Polsce sporym zainteresowaniem, ponieważ mimo iż hodowane są zazwyczaj dla wełny, należą do zwierzątek łagodnych i ciekawskich. Doskonale reagują na towarzystwo człowieka, co wykorzystuje się nawet w tzw. Alpakoterapii.

Pani Marta – właścicielka  „Rancza Alpaka”, opowiedziała dzieciom, jak bezpiecznie zachowywać się przy zwierzętach i jak o nie dbać, żeby zasłużyć na ich zaufanie. Dzieci mogły również posłuchać ciekawostek z życia tych miłych zwierzaków. Przedszkolaki były tak szczęśliwe, że uśmiech z ich twarzy nie schodził, gdyż mogły bezpośrednio obcować z tymi milusińskimi zwierzątkami. Głaskały je i karmiły marchewkami. Śmiechu było co nie miara, kiedy przedszkolaki przyglądały się figlom alpak na piasku. Te niezwykłe stworzenia są bardzo przyjazne i wzbudzają sympatię o czym dzieci przekonały się osobiście.

Bardzo dziękujemy Państwu Marcie i Andrzejowi Zelkom za miłe przyjęcie i poświęcony czas.
                                                                                    Opracowała: Marzena Sowa