Mój wymarzony zawód - spotkanie z ratownikiem medycznym.

W wieku przedszkolnym dzieci uczą się przez naśladowanie osób ze swojego najbliższego otoczenia. Najczęściej  czerpią  wzorce  również  zawodowe  ze  swoich  rodziców,  którzy  są  dla  dziecka  autorytetem
i swoistym bohaterem. Początkowo dominuje na tym etapie fantazja i marzenia ukierunkowane na wybrane zawody, a w miarę poznawania rzeczywistości wzrasta znaczenie własnych zainteresowań.

W ramach spotkań i wycieczek, które mają na celu poznanie przez dzieci zawodów  i zakładów pracy, w dniu 18 maja do przedszkola zawitał ratownik medyczny – Pan Paweł Machał.

Nasz  gość  przybył  z  pełnym  wyposażeniem  medycznym i przekazał dzieciom bardzo cenne informacje o sposobach postępowania w nagłych wypadkach. Gość prezentował sposoby udzielania pierwszej pomocy, precyzyjnie demonstrował opatrywanie ran i skaleczeń oraz w bardzo ciekawy i dostępny dla dzieci sposób prezentował sprzęt niezbędny do wykonywania zawodu ratownika. Dzieci z dużym zainteresowaniem obserwowały czynności związane z masażem serca i sztucznym oddychaniem. Po części teoretycznej przyszła pora na praktykę, co dzieciom spodobało się najbardziej. Na zakończenie spotkania pan ratownik przypomniał starszakom i maluszkom numery alarmowe oraz informacje, które należy udzielić dyspozytorowi pogotowia ratunkowego podczas zgłaszania wypadku .

Serdecznie  dziękujemy  Panu  Pawłowi  Machałowi  za  przygotowanie  i  przeprowadzenie  interesujących  zajęć z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zapoznanie  z zawodem ratownika medycznego.
                                                                                                           Opracowała: Ewelina Kornaś