Konkurs fotograficzny – rozstrzygnięty!

„Fotografować to znaczy wstrzymać oddech, uruchamiając wszystkie
nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistości”

     Do konkursu pt. „Osobliwości przyrodnicze Gminy Gnojnik” zgłoszonych zostało 17 prac uczniów z klas IV – VIII. Według regulaminu, zdjęcie powinno przedstawiać piękno i bogactwo przyrody naszej gminy. Temat konkursu sprawił uczestnikom trochę trudności, co widać szczególnie po zróżnicowaniu prac. Fakt ten z kolei stanowił spore wyzwanie dla jury konkursu i utrudniał jednomyślne podjęcie decyzji. 
Autorzy zdjęć wykazali się niezwykłą precyzją, ale i cierpliwością, gdyż w fotografii przyrody ważne jest znalezienie odpowiedniego momentu kiedy trzeba nacisnąć spust migawki.
Jury w składzie dziesięciu nauczycieli naszej szkoły oceniło fotografie w następujących kategoriach: zgodność
z tematem, jakość techniczna, światło i kolorystyka, ogólne wrażenie artystyczne. Wedle regulaminu prace ocenione zostały również przez pięcioosobowe delegacje z każdej klasy.
Po podliczeniu punktów przydzielonych przez nauczycieli i uczniów wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce  - „Wiosna o zachodzie słońca”, Aleksandra Musiał kl. VIII

Fotografia Oli w sumie zdobyła 206 punktów. Niesamowite barwy zachodzącego słońca, oraz piękno miejscowego krajobrazu spowodowało, że to zdjęcie to prawdziwy majstersztyk !

II miejsce – „Zakochani w blasku słońca”, Claudia Sacha, kl. VII

Zdjęcie Claudii szczególnie podbiło serca uczniów naszej szkoły, gdyż przydzielili mu najwięcej punktów. Ogromne wrażenie robi głębia kolorów, która snuje się nisko nad widnokręgiem. W sumie fotografia „Zakochani w blasku słońca” zdobyła 202 punkty.

III miejsce – „Jaszczurka zwinka”, Gabriela Rzepa, kl. IV

Na tym zdjęciu widać rękę mistrza ! Na co dzień jaszczurki są niezwykle ruchliwe, jednak Gabrysia potrafiła złapać taki kadr, który sugeruje, że utrzymujemy kontakt wzrokowy z tym gadem. Fotografia otrzymała 191 punktów. Brawo 😊

IV miejsce – „Pierwszy oddech wiosny”, Oliwia Wiśniewska, Kl. VII

Ilość zdobytych punktów: 167

V miejsce – „Krokusy”, Oliwia Kołodziejczak, kl. IV

Ilość zdobytych punktów: 161
Zachęcamy do obejrzenia galerii, gdzie zostały zamieszczone pozostałe zdjęcia nadesłane przez uczestników.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za pracę włożoną w wykonanie fotografii, szczególnie dlatego, że większość uczniów gromadziło zdjęcia przez długi okres czasu z czego wybierało tylko jedno – najlepsze 😊
                                                                                                                 Opracowała: Paulina Szewczyk