Dzień Matki

„Zewsząd mię pytasz figlarna dziatwo,
Jak kochać mamę? — a to tak łatwo:
Zawsze jej tylko spełniaj rozkazy,
Strzeż się najlżejszej na sercu skazy;
Bądź wzorem cnoty i pobożności:
A tem już dowód dasz swej miłości.”
Bełza

Mama – jak głosi tekst popularnej piosenki – to najpiękniejsze słowo świata, nie tylko ze względu na wydźwięk emocjonalny, ale również ze względu na częstość, z jaką jest wymawiane przez ludzi pod każdą szerokością geograficzną. To również jedno z pierwszych słów, które wypowiada dziecko.
     Dzień Matki to jeden z najbardziej wyjątkowych dni w roku, szczególny czas, w którym dzieci mają możliwość pokazać jak bardzo kochają swoje mamy. Z tej właśnie okazji 28 maja odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Sala gimnastyczna stała się sceną, na której przedszkolaki i uczniowie klas I - III  zaprezentowali bogaty program artystyczny.
     Jako pierwsze z ogromnym przejęciem i zaangażowaniem wystąpiły dzieci przedszkolne w krótkiej ale zabawnej scenie pt. „Jak mama tatę poznała.” Nasi milusińscy śpiewali również piosenki, recytowali wiersze, dziękując za miłość, trud wychowania, troskę i matczyną cierpliwość.
       Kolejno zaprezentowali się uczniowie klasy III w piosence  pt. „ Dla Mamy.” i  „Zawsze nich będzie słońce.” Niespodziankę  taneczną  przygotowały  uczennice  klasy II.  Taniec „Rumianki” wzbudził  zachwyt  publiczności i nagrodzony został gromkimi brawami. Serdeczne słowa okraszone piosenką popłynęły także z małych, ale bardzo kochających serc dzieci z klasy I. Pierwszoklasiści zaangażowali mamy zgromadzone na widowni do rozwiązywania krzyżówki, której hasło okazało się być życzeniami „ Wszystkiego dobrego.”
    Na koniec ponownie zaprezentowały się uczennice klasy II w muzycznym programie pt. „Mini Playback Show”. Była  to  specjalna  dedykacja  dla  wszystkich  mam,  która  zapewniła  niesamowite  wrażenia  wzrokowe i słuchowe.
     Po  części  artystycznej  dzieci  wręczyły  mamusiom  samodzielnie  przygotowane   laurki  i  upominki oraz zaprosiły na słodki poczęstunek.
      Uroczystość przebiegła w ciepłej i rodzinnej atmosferze.
                                                                                               Opracowała: Ewelina Kornaś