„Eco – moda przedszkolaka”

    Jak co roku 22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Święto to jest obecne w naszym kraju od ponad 30 lat. To właśnie jest czas, aby zastanowić się jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę – ZIEMIĘ!
   Tego dnia właśnie w ramach realizacji tygodniowego tematu „Dbamy o przyrodę” odbył się niekonwencjonalny pokaz mody „Eco–moda przedszkolaka”.Dzieci prezentowały stroje, które wykonały wspólnie z rodzicami w domu. Kreatywność rodziców i dzieci pozytywnie zaskoczyła jury, nauczycieli oraz wszystkich widzów zgromadzonych na konkursie. Prezentowane stroje powstały z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np. kartony, worki, gazety, butelki plastikowe, folia spożywcza itp. Małe ekomodelki i ekomodele prezentowali na wybiegu swoje „ekokreacje” pośród braw i zachwytu publiczności.

Jury w składzie: p. Teresa Nowak, p. M. Mikołajek o raz p. A. Talarek, choć mieli niebywale trudne zadanie wyłonili następujących laureatów konkursu:

I miejsce – Szymon Tekiela „0”

II miejsce – Amelia Gnela

                  Inka Gołąb „P”

III miejsce – Adam Czyżycki „P”

Wyróżnienia otrzymali: Wojciech Cieśla, Tymoteusz Klimek, Michał Pater, Leon Rogowski

    Dzieci podczas konkursu  świetnie się bawiły, a co najważniejsze nauczyły się, że niepotrzebne z pozoru śmieci mogą być wartościowym surowcem do stworzenia ciekawych i oryginalnych przedmiotów i strojów.