Wycieczka autokarowa

      Dnia 29.04.2022 r. dzieci z grupy „Motylki”, „Biedronki”, wyruszyły na wycieczkę autokarową.
     Pierwszym celem podróży było Centrum Kulturalno- Biblioteczne w Brzesku, gdzie dzieci miały okazję obejrzeć spektakl oparty na najpopularniejszych wierszach Juliana Tuwima. W ciekawy i zarazem humorystyczny sposób aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia zaprezentowali przedstawienie. Oprócz tytułowej „Lokomotywy" dzieci oglądały  nietypowe i ciekawe interpretacje aktorskie znanych i lubianych utworów m.in. „O Panu Tralalińskim”, „Rzepka", „Zosia Samosia", „Dyzio marzyciel”, „Abecadło", „Ptasie radio", „Słoń Trąbalski".
    Po emocjonującym przedstawieniu wyruszyliśmy w dalszą drogę, tym razem do Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku. Zaraz po przyjeździe rozpoczęły się warsztaty edukacyjne: Wielka wyprawa szlakiem solnymktórym rzekomo w średniowieczu podążali kupcy transportując sól zwaną wówczas białym złotem. Poznaliśmy fascynującą historię i przeżyliśmy pełną przygód wyprawę w poszukiwaniu zaginionych skarbów. Odkryliśmy tajemnice kopalni, szukając właściwej drogi w labiryncie podziemnych korytarzy. Te i wiele innych zadań sprawiły, że był to wspaniały czas zabawy i edukacji.