Z wizytą na łące

  Maj to miesiąc, w którym przyroda tętni życiem, zachęcając swoją urodą do pieszych wędrówek. Tak więc 12 maja  przedszkolaki  wybrały się na spacer na pobliską łąkę, aby obserwować przyrodę.
  Ścieżka edukacyjna miała na celu kształtowanie postaw proekologicznych, umiejętności obserwacji roślin i owadów w terenie, rozbudzanie zainteresowań przyrodą i otoczeniem, jak również zabawę na łonie natury.
  Dzieci miały do dyspozycji lupy przez które obserwowały mikro – życie  biedronek, pająków i mrówek. Starszaki zbierały kwiaty i inne rośliny łąkowe potrzebne do założonego właśnie  „zielnika”, starając się zapamiętać często skomplikowane ich nazwy. Podczas powrotu skorzystaliśmy z zaproszenia Pana Andrzeja Zelka i odwiedziliśmy zaprzyjaźnione stado alpak, by z bliska zobaczyć, co u ich słychać i pomóc przy codziennym podawaniu witamin.