Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych chwil

   Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych chwil, na które czekają nie tylko przedszkolaki. Dlatego  szczególnie wtedy, dzieci powinny czuć się  szczęśliwe i uśmiechnięte, a dorośli robią wszystko, by tak się stało.
   W tym roku, w naszym przedszkolu jego obchody rozpoczęliśmy już dzień wcześniej. Dzięki sprzyjającej pogodzie mogliśmy zorganizować go na placu zabaw, gdzie od samego rana  czekała na przedszkolaków i uczniów klas I-III olbrzymia dmuchana zjężdżalnia,  która wyzwoliła u nich mnóstwo energii i dostarczyła sporej dawki pozytywnych emocji. W ramach odpoczynku po emocjonujących zabawach dzieci mogły oddać się twórczości artystycznej wykonując barwne rysunki kredą na asfalcie.

   Kolejny dzień był równie atrakcyjny, lecz spędzony w bardziej poważnym i spokojniejszym klimacie, gdyż 1 czerwca to jednocześnie Święto Szkoły, wspomnienie jej  Patrona ks. Jana Twardowskiego. Cała społeczność szkolno – przedszkolna uczestniczyła w uroczystej mszy św. oraz  akademii przygotowanej przez uczniów starszych klas.

  Jednak  tym  razem  nie  tylko  dzieci,  jak  to  zazwyczaj  bywa  przygotowały  występ  dla  rodziców,  rówieśników  i nauczycieli. W końcu też nasi milusińscy mogli zasiąść na „widowni”, a Rodzice pod kierunkiem p. Marty Mikołajek wystąpili  na  „scenie”  wcielając  się  w  role:  Księżniczek,  Królewiczów,  Krasnali,  i  innych  baśniowych  postaci.  Dzieci z wielkim zainteresowaniem i skupieniem obejrzały przedstawienie pt.  „Bajkowy kogiel – mogiel” pełne zabawnych  scenek,  nieoczekiwanych  zwrotów  akcji  zabarwionych  humorystycznymi  dygresjami  zawsze  obecnego i wszystko widzącego „Wędkarza”, który dzięki udzielanym  informacjom „rozkręcił biznes” i dorobił się sporej fortuny. A wszystko, jak to w bajkach bywa skończyło się dobrze. Królewicze odnaleźli swoje Księżniczki, odbyły się trzy śluby, a pary żyły długo i szczęśliwie. Przedstawienie bardzo wszystkim się podobało, o czym świadczyły salwy oklasków od całej zgromadzonej widowni oraz podziękowania, gratulacje i wyrazy uznania Pana Dyrektora.

   To oczywiście nie koniec atrakcji tego dnia. Po spektaklu widzowie udali się do swoich sal, gdzie czekał już na nich pyszną poczęstunek przygotowany przez Mamusie, a potem zabawy, konkursy i „magiczny dywan”.
    Miłym akcentem była wizyta Pana Wójta Sławomira Paterka, który przybył osobiście do naszej szkoły, by złożyć wszystkim  dzieciom najlepsze życzenia z okazji ich święta i  wręczyć słodki upominek.

    Mamy nadzieję, że obchody Dnia Dziecka nasze przedszkolaki zapamiętają jako czas wyjątkowy, radosny i pełen miłych wrażeń.
                                                                                                               Oprac. Anna Stanuszek