Letnie wyprawy

Czerwiec  to  początek  lata  i  zbliżający się czas wakacji. Piękna pogoda zachęcała do częstego pobytu w ogrodzie i pieszych wędrówek. Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami  chętnie wychodziły na spacery i dłuższe wycieczki w „urocze zakątki” naszej miejscowości, by poznawać krajobrazy, życie na wsi, podglądać przyrodę i oznaki nadchodzącego lata. Odwiedziliśmy też zaprzyjaźnione gospodarstwo danieli, gdzie dzieci z wielką przyjemnością karmiły zwierzęta suchym chlebem i marchewką. Po wyczerpującej, pełnej przyrodniczych wrażeń i obserwacji wędrówce,  wszyscy zasiedli na kocyku na zasłużony odpoczynek i drugie śniadanko. W powietrzu unosiły  się zapachy lata: róży, piwonii, jaśminu, suszonych traw… Wielozmysłowe poznawanie świata to najlepsza lekcja przyrody w przedszkolu.
                                                                                                Oprac. Anna Stanuszek