Tak, to On jest Królem!

Duch świąt Bożego Narodzenia unosi się w powietrzu już od pewnego czasu, czemu sprzyja zimowa aura (wreszcie sypnął śnieg, co cieszy młodszych, starszych niekoniecznie). Również korytarze i sale lekcyjne naszej szkoły przypominają, że wkrótce nadejdzie czas rodzinnych spotkań, kolęd, ubierania choinki.

By dopełnić tej atmosfery, w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, żeby obejrzeć jasełka przygotowane przez uczniów kl. 4 i 6, których dzielnie wspierali drugoklasiści. Motywem przewodnim był powtarzany wielokrotnie wers „Tak, to On jest Królem!”. Jak przystało na historię narodzin Jezusa, mieliśmy Maryję i Józefa poszukujących schronienia, stajenkę ze zwierzątkami, pasterzy, mędrców podążających za gwiazdą  oraz  chór  anielski.  Naturalnie,  nie  zabrakło  czarnych  charakterów  znanych z tej opowieści, czyli diabła i Heroda. Na scenie pojawiły się również gwiazdeczki – dziewczynki z przedszkola i oddziału „0”, które zatańczyły do piosenki „Noel”. Było i refleksyjnie, i radośnie, czyli tak jak być powinno w bożonarodzeniowym przedstawieniu.

Wspólny czas zakończyły życzenia złożone zebranym przez pana dyrektora oraz przewodniczącego szkoły. Jeszcze tylko klasowe spotkania wigilijne i można wrócić do domów, zapomnieć o szkolnych obowiązkach i skupić się na czymś przyjemniejszym.
                                                                                                                                Oprac. Ewelina Matus