Złoto w gminie, srebro w powiecie w koszykówce

18 styczna 2023 roku w SP w Biesiadkach odbyły się gminne rozgrywki w piłce koszykowej  chłopców  w kategorii klas IV-VI. Nasza drużyna w składzie :  Kacper Zelek, Olivier Kurzydło, Mateusz Szlachta, Adrian Wąs, Maksymilian Gawęcki, Maksymilian Wołek, Bartosz Lisowski,  Arkadiusz Szlachta, Patryk Gagatek, zajęła I miejsce i  awansowała do rozgrywek powiatowych.

       W zawodach powiatowych , które rozegrane były 23.01.2023r.  w ZSP w Borzęcinie nasz zespół spisał się rewelacyjnie,  zdobywając   srebrny  puchar. Po bardzo trudnym i wyczerpującym meczu z Jadownikami (2 dogrywki), ostatecznie  chłopcy wygrali 4 punktową przewagą.  Ponieważ w składzie naszej drużyny nie było  rezerwowych zawodników,  można było przypuszczać, że  chłopcom zabraknie sił w dalszej   rywalizacji. Kolejny mecz z drużyną ze  SP w Szczurowej dał nam pewne zwycięstwo w grupie i już wiadomo było, że o I miejsce zagramy z trudnym rywalem - gospodarzem turnieju.  Po niezbyt szczęśliwych akcjach w ataku i gorszej obronie,  przegraliśmy finał.
        Mimo porażki nasza drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony. Niektórzy uczniowie  zwrócili na siebie uwagę indywidualną techniką i pięknymi rzutami do kosza z dużej odległości.

 

Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów w kolejnych zawodach :)

Opiekun :  Z.Stanuszek