Dzień Świętego Patryka

17 marca 2023 r. w naszej szkole i przedszkolu świętowaliśmy na lekcjach języka angielskiego Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii. Była to świetna okazja do zaznajomienia uczniów z kulturą, muzyką i historią tego pięknego kraju. Wszyscy z zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowanych zajęciach. Najmłodsi podążali po śladach stóp irlandzkiego skrzata Leprechauna odszukując specjalnych kopert z zadaniami. Wszystkie dotyczyły tradycji i symboli obchodzonego święta. Uczniowie zagrali również w grę pełną niespodzianek i wyzwań, która jak się okazało przysporzyła wiele pozytywnych emocji. Starsze klasy wysłuchały ciekawostek o Irlandii i jej patronie, po czym sprawdzały swoją wiedzę rozwiązując quiz o Świętym Patryku. Na koniec zajęć powstały piękne plakaty. Wszyscy uczniowie, młodsi i starsi mogli chociaż na chwilę stać się „prawdziwym” Leprechaunem robiąc sobie pamiątkowe zdjęcie.

Opracowała: Justyna Sacha