Pożegnanie zimy – powitanie wiosny

„Na świętego Grzegorza idzie zima do morza…
A słoneczko dogrzewa, gdyż się wiosny spodziewa”

      Dnia  21  marca  Maluszki  wraz  ze  Starszakami  oficjalnie  pożegnały  się  z  zimą.  Podczas wspólnych integracyjnych zajęć i zabaw poznały „Wesołą historię śniegowego bałwanka, który przed wiosną uciekał do morza”, własnoręcznie wykonały swoje mini Marzanny – zimowe panny, by wrzucić je do symbolicznego pudełka – „zamrażalnika” i zamknąć je tam aż do następnej zimy.  Odbyły się wesołe tańce i zabawa w bałwankową rodzinę.

    Wreszcie nadszedł czas, by z radością powitać wiosnę. Były wiosenne piosenki, tańce i zagadki. Mimo deszczowej aury udało się zorganizować barwny pochód z transparentem „Witaj Wiosno”. Przedszkolaki wraz ze swoimi paniami przemaszerowały główną ulicą miejscowości, by ogłosić nastanie tak oczekiwanej przez wszystkich pory roku.

   Obchody powitania wiosny przedłużyły się na dzień następny. Maluszki zaprosiły do przedszkola swoich Rodziców, Dziadków, pana Dyrektora oraz  koleżanki i kolegów z zerówki, by zaprezentować przed gośćmi przedstawienie „Przebudzenie misia”.   Starszaki natomiast zaprezentowały dla Maluszków inscenizację do  piosenki „Kotki wiosny”. Wspólnie spędziliśmy miłe chwile.

      W naszym przedszkolu naprawdę czuć już wiosnę…

Ogłaszamy uroczyście, że panowanie zimy zakończyło się na dobre, teraz zakrólowała nam wiosna!
                                                                                                                                                 Oprac.: A. Stanuszek