Stroiki wielkanocne

    Zbliżają się Święta Wielkanocne. W naszym przedszkolu rozpoczęły się przygotowania. Niepowtarzalną ozdobą świątecznego stołu są stroiki wielkanocne. Pomysł wykonania prostego stroika z materiałów wtórnych podsunęły nam mamusie p. Kaludia i p. Agnieszka, które przeprowadziły warsztaty artystyczne  w ramach zajęć „Poznajemy zawody naszych rodziców”.

  Okazało się, że zwykłe  wytłaczanki po jajkach można zamienić w piękną dekorację wykorzystując kilka dodatkowych elementów. Nasze stroiki nie tylko pięknie wyglądają, ale też pięknie pachną, a dzięki wypełnieniu skorupek roztopionym woskiem można je zapalić, jak świece. Zastosowany do zdobienia brokat dodał naszym pracom szyku i splendoru.

    Zajęcia były świetną zabawą, a ich efekty wynagrodziły włożony przez dzieci trud.

    Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom Klaudii  Hirsekorn oraz  Agnieszce Lisowskiej za poświęcony
dla nas czas i zainspirowanie ciekawych zajęć.
                                                                                                                                              Oprac.: A. Stanuszek